بهترین زمان ترید ارز دیجیتال در ایران – بهترین ساعت خرید ارز دیجیتال در ایران

بهترین زمان ترید ارز دیجیتال

بازار ارز دیجیتال 24 ساعته باز بوده و هر زمان که تمایل داشتید می توانید یک ارز دیجیتال را خریده و یا بفروشید. انتخاب زمان ترید ارز دیجیتال به استراتژی شما بستگی دارد. یعنی در این بازار به صورت کوتاه مدت معامله می کنید ، بلند مدت و ….

در این مقاله بهترین زمان ترید ارز دیجیتال در ایران ، خرید و فروش رز های مختلف را بیان می کنیم. با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید : آموزش ارز دیجیتال

بهترین زمان ترید ارز دیجیتال در ایران

بهترین زمان برای نوسان گیران و افرادی که معاملات روزانه زیادی انجام می دهند ، ساعت 8 صبح تا 4 عصر به وقت آمریکاست.

یعنی از ساعت 15:30 به وقت ایران تا ساعت 11:30 شب می باشد.

زیرا در این زمان حجم معاملات بالاست. ولی اگر دید شما از بازار میان مدت و یا بلند مدت می باشد ، نیازی به خرید و فروش در ساعت خاصی نیست و باید مطابق با تحلیل بنیادی و تکنیکال خود پیش بروید.

بهترین زمان ترید ارز دیجیتال در ایران
بهترین زمان ترید ارز دیجیتال در ایران

در این زمان حجم معاملات بالاست و می توانید بسیار راحت یک ارز دیجیتال را خریداری کرده و بعد از چند ساعت آن را بفروشید.

بیشتر بخوانید : اندیکاتور سشن برای متاتریدر 5

بهترین ساعت برای نوسان گیری در ارز های دیجیتال

بازار ارز های دیجیتال 24 ساعته در 7 روز هفته باز است. اما حجم معاملات معمولا در این هفته و روز هایی که بازار فارکس باز است بالاست. یعنی بهترین ساعت برای نوسان گیری در ارز های دیجیتال دوشنبه تا جمعه ساعت 15:30 تا 11:30 به وقت ایران می باشد.

از سوی دیگر با توجه به اینکه در ساعات 16:30 تا 20:30 به وقت ایران میزان معاملات بازار فارکس تا حد بالایی افزایش می یابد ، حجم معاملات ارز های دیجیتال نیز افزایش می یابد و بهترین ساعت برای نوسان گیری در ارز های دیجیتال در ایران می باشد.

بهترین سایت نوسان گیری ارز دیجیتال

بی شک یکی از بهترین سایت ها برای نوسان گیری ارز دیجیتال بایننس می باشد. ولی با توجه به اینکه این صرافی به ایرانیان خدمات نمی دهد ، می توانید از صرافی های جایگزین مانند کوکوین و یا هات بیت که تعداد رمز ارز های زیادی را پشتیبانی می کنند و به ایرانیان خدمات می دهند ، استفاده کنید.

بهترین ساعت خرید ارز دیجیتال در ایران (بهترین ساعت برای خرید بیت کوین)

با توجه به اینکه بیت کوین به نوعی لیدر بازار ارز دیجیتال محسوب می شود ، و به نوعی مشخص کننده جهت بازار است ، در اکثر مواقع تحلیل بیت کوین به عنوان تحلیل کل بازار در نظر گرفته می شود.

در کل عصر ها مخصوصا نیمه شب یعنی از ساعت 11 شب به بعد (نصف شب) قیمت بیت کوین افت کرده و به کمترین مقدار ممکن خود در آن شبانه روز می رسد. و این ساعت ها زمان مناسبی برا خرید بیت کوین و سایر ارز های دیجیتال است.

بهترین ساعت خرید ارز دیجیتال
بهترین ساعت خرید ارز دیجیتال

بهترین روز هفته برای خرید ارز دیجیتال

با توجه به تحقیقات انجام شده ، در ساعت 6 روز جمعه معمولا قیمت بیت کوین به کمترین میزان خود در آن بازه زمانی می رسد. یعنی جمعه ها زمان خوبی برای خرید ارز دیجیتال است!

بهترین روز هفته برای خرید ارز دیجیتال
بهترین روز هفته برای خرید ارز دیجیتال

بهترین زمان برای ترید ارز دیجیتال

همه می دانیم بهترین زمان برای ترید ارز دیجیتال زمانی است که قیمت ارز به کمترین حد ممکن خود رسیده و احتمال می دهیم قیمت اغزایش پیدا کرده و ما با خرید این رمز ارز سود کنیم. آنچه اهمیت دارد ، تشخیص این زمان می باشد!

برای موفقیت در بازار ارز های دیجیتال و یا هر بازار مالی دیگری باید همیشه گوش به زنگ اخبار مهم در زمینه کل بازار و نیز رمز ارز هایی که دارید و یا می خواهید بخرید باشید. در این مورد هم باید تحلیل بنیادی را در نظر گرفت و هم تحلیل تکنیکال.

در مورد تحلیل بنیادی اخبار مهم نقش بسیار مهمی در تغییر روند قیمت ها دارد. به عنوان مثال حمایت افراد مهم از یک رمز ارز (مانند حمایت ایلان ماسک از دوج کوین) ، درج شدن یک ارز دیجیتال در یک صرافی معتبر ، انجام تراکنش های مالی یک شرکت معتبر با یک رمز ارز ، پذیرفتن رمز ارز های خاصی توسط دولت یک کشور ، توکن سوزی یک ارز دیجیتال و …

بیشتر بخوانید : تغییر روند در فارکس

در اغلب این مواقع بعد از انتشار اخبار بالایی قیمت ارز دیجیتال دیجیتال افزایش پیا خواهد کرد. تحلیل گران اعتقاد دارند افزایش قیمت ارز بعد از انتشار یک خبر موقتی بوده و قیمت بعد از یک هفته و یا چند روز و یا ماه به روال عادی خود بر خواهد گشت.

به عنوان مثال توکن سوزی به منظور افزایش قیمت و ارزش یک ارز انجام می شود. بسیار دیده شده است که قیمت رمز ارز بعد از توکن سوزی افزایش پیدا کرده و بعد از دو سه روز به روند عادی خود برگشته است.

در مورد بهترین زمان خرید ارز دیجیتال با تحلیل تکنیکال نیز به خطوط حمایت و مقاومت توجه کنید. خطوط حمایت و در خط حمایت مورب دره ها بهنرین موقعیت برای خرید ارز دیجیتال هستند.

در مورد خرید ارز دیجیتال هیچ گاه سرمایه خود را یک باره وارد بازار نکنید. تحلیل گران بازار های مالی اعتقاد دارند همیشه یک سوم سرمایه خود را آزاد نگه داشته و با دو سوم آن خرید کنید.

ولی در مورد بازار ارز دیجیتال تحلیل گران توصیه می کنند ، یک دهم سرمایه خود را خرید زده و نه دهم سرمایه خود را به صورت تتر آزاد نگه دارید. تا بتوانید در صورت افت قیمت ها و پیدا کردن موقعیت های عالی به راحتی وارد بازار شوید.

بهترین زمان برای فروش ارز دیجیتال

“بهترین زمان برای فروش ارز دیجیتال چه زمانی است؟”

این جمله سوال بسیاری از تریدر های ارز دیجیتال می باشد. بهترین زمان برای فروش ارز دیجیتال ارتباط دقیقی با استراتژی تریدر دارد. اگر شما تریدر روزانه هستید ، ساعاتی را برای خرید و فروش در نظر بگیرید که حجم معاملات بالا باشد. زیرا ممکن است قیمت ارزی که خریده اید افزایش پیدا کرده و در سود باشید. ولی به دلیل حجم پایین معاملات نتوانید آن را بفروشید.

بهترین زمان برای فروش ارز دیجیتال
بهترین زمان برای فروش ارز دیجیتال

اگر تریدر میان مدت و یا بلند مدت هستید ، برای فروش ارز دیجیتال باید هم به تحلیل بنیادی و هم تحلیل تکنیکال توجه داشته باشید. یکی از نقاطی که برای خرید و فروش در بازار های مالی ، از جمله ارز دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد نقاط حمایت و مقاومت می باشد. این نقاط بسیار مهم بوده و زمانی که قیمت ارز به این نقاط می رسد ، کاملا به این نقاط واکنش نشان می دهد.

معامله گران روزانه و میان مدت اغلب خطوط حمایت و مقاومت را به عنوان نقاط معامله و خرید و فروش خود قرار می دهند.

بهترین زمان برای سیو سود در ارز دیجیتال

توصیه می شود اگر سود شما به 5 الی 10 درصد رسید سود کسب شده را بفروشید. در این مورد میزان سرمایه بسیار مهم می باشد. زیرا ممکن است 5 درصد سود حاصل شده بسیار کم بوده و با احتساب کارمزد و … فروش آن به صرفه نباشد. اگر مدت زمان زیادی است که رمز ارز را دارید و بیش از 30 درصد در سود هستید ، بهتر است هر هفته مقدار کمی را فروخته و سرمایه خود را کاهش ندهید.

کی رمز ارز خود را با ضرر بفروشیم؟

برای فروش و یا میانگین کم کردن بهتر است 30 روز منتظر بمانید. در این 30 روز اگر همچنان بازار در روند نزولی قرار دارد ، بهتر است ارز خود را با ضرر بفروشید. ولی اگر بازار به گونه ای رفتار کرد که به احتمال بالایی روند برگشتی روی دهد ، بهتر از ارز مورد نظر خریده و میانگین کم کنید.

عدد انتظار به مدت 30 روز بیشتر برای سهامداران بورس کاربرد دارد. با توجه به نوسانات بالای ارز دیجیتال بهتر است برای خود حد ضرر قرار داده و زمانی که قیکت رمز ارز به حد ضرر خود رسید آن را بفروشید. در بازار های مالی همیشه به تعهدات خود پایبند بمانید و در حد سود و ضرر را رعایت کنید.

بهترین زمان ترید ارز دیجیتال
بهترین زمان ترید ارز دیجیتال

بهترین زمان برای خرید اتریوم ، بیت کوین ، شیبا و ترون

ارز های بیان شده به نوعی معروف بوده و افراد زیادی از ایران و سایر نقاط جهان این ارز ها را معامله می کنند. در سال 2022 بازار ارز های دیجیتال به دلیل نا آرامی های منطقه ، جنگ اوکراین و روسیه ، تورم در کشور های توسعه یافته ای مانند آمریکا ، ممنوعیت استفاده از ارز های دیجیتال توسط برخی از کشور ها و … دچار ریزش بسیار شدیدی شد.

بسیاری از رمز ارز ها حدود 70 تا 90 درصد دچار ریزش شده و ضرر های زیادی را به سرمایه گذاران ارز دیجیتال وارد کردند. حال این سوال برای تریدر ها پیش می آید که بهترین زمان برای خرید ارز هایی مانند اتریوم ، بیت کوین و … چه زمانی است. دقت کنید در این دوران ریزش زمانی که افت قیمت ها تثبیت شده و به مدت چند ماه دیگر شاهد روند نزولی نبودیم ، بهترین زمان برای خرید ارز دیجیتال به صورت پله ای است.

با خرید پله ای در نوسانات هم می توان میاگین کم کرد و هم از افت و خیز های بازار به سود بهره برد.

سوالات متداول

ساعت بازار ارز دیجیتال بر اساس ساعت کدام کشور است؟

ساعت بازار ارز دیجیتال در سایت تریدینگ ویو بر اساس گرینویچ لندن می باشد.

بهترین زمان فروش رمز ارز چه زمانی است؟

طبق آمار روز های دوشنبه و یا سه شنبه قیمت رمز ارز ها نسبتا بالا بوده و زمان مناسبی برای نقد کردن می باشد.

یک ارز دیجیتال را تا کی نگه داریم؟

بر اساس استراتژی خودتان
به عنوان مثال اگر معامله گر بلند مدت هستید ، بهتر است ارز معتبری مانند بیت کوین را تا 10 سال نگهداری کنید. اگر معامله گر میان مدت هستید بر اساس تحلیل های خود عمل کنید.

چه زمانی طول می کشد تا ارز های دیجیتال جایگزین ارز های سنتی گردند؟

کارشناسان پیش بینی می کنند حدود 10 سال دیگر ارز های دیجیتال در کل جهان رواج پیدا کرده و جایگزین ارز های سنتی خواهد شد.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

نظرات و بررسی های کاربران

1 دیدگاه برای “بهترین زمان ترید ارز دیجیتال در ایران – بهترین ساعت خرید ارز دیجیتال در ایران

  1. Yousefi

    تشکر

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.