۵ عاملی که در اسکالپینگ‌ یا معاملات روزانه باید در نظر گرفت

۵ عاملی که در اسکالپینگ‌ یا معاملات روزانه باید در نظر گرفت -

وقتی در طول روز چندین معامله سریع انجام می‌دهید، بالا رفتن معاملات، امکان برنده شدن شما را بیشتر می‌کند.
شما می‌توانید در معاملات خود پیپ‌ها را بگیرید و دیگر نیازی به ماندن در بازار نیست. راحت به سراغ کارهای دیگر مثل ورزش، سرگرمی و زندگی خود بروید، این حرف به نظرتون درست است؟

بیشتر بخوانید: استراتژی اسکالپ ال بروکس
از اینکه در معاملات خودم حباب بشکند متنفرم، اما معاملات فارکس همیشه به این شکل عمل نمی‌کند. وقتی تعداد بالایی از معاملات را انجام می‌دهید، به این معنی نیست که به سود بیشتری هم می‌رسید.
در تیراندازی با کمان، امتیازهایی داده شده صرفا به خاطر کشیدن بیشتر تیرها نیست. بلکه امتیاز زمانی به شما تعلق می‌گیرد که تیر به هدف بخورد.
در مورد نمودارهای کوتاه مدت هم منظور این نیست که شما برای آماده شدن قبل از معامله زمان کمی دارید.
ولی با تمامی این موارد معاملات کوتاه مدت سوددهی خوبی دارند. اما نکته اصلی اینجاست که شما بتوانید در معاملات روزانه نقاط ضعف و قوت را پیدا کنید. حالا بعد از پیدا کردن نقاط ضعف و قوت باید بتوانید استراتژی خود را براساس آن تنظیم کنید.
اگر باور دارید که در معاملات اسکالپینگ‌ یا روزانه موفق‌تر می‌شوید، پس باید در اینجا ۵ نکته اساسی را یاد بگیرید.

۱- سرمایه

بسیاری از معامله‌گران حسابی با سرمایه کم باز کرده و فکر می‌کنند که با بستن تعداد بیشتری از معاملات کوچک اما سودآور، می‌توانند ۲۵ دلار را به ۱۰۰۰۰۰ دلار تبدیل کنند. وقتی با ۲۵ دلار حساب باز می‌کنید، به این دلیل نیست که باید این کار را انجام دهید.
باید این موضوع را خوب بدانید که اهرم مثل شمشیر دو لبه است. مهمترین دلیلی که باعث شکست معامله‌گران می‌شود، تنها ناامید بودن آنها نیست، بلکه هم سرمایه کمی دارند و هم نمی‌دانند که اهرم چگونه کار می‌کند.
در مورد اهرم و مارجین‌ حتما یکسری مطالعاتی انجام دهید تا متوجه شوید که آیا عملکرد معاملات فعلی شما می‌تواند هزینه‌های مربوط به چندین معامله انجام شده را حفظ کند، یا این طور نیست.

۲- هزینه‌های معامله

ترید یک نوع تجارت است و هزینه‌های معامله، همان هزینه انجام ترید محسوب می‌شود. این هزینه‌ها شامل: اسپرد، بروکر، کمیسیون و مالیات است. هرچه‌قدر معاملات بیشتری انجام دهید، بروکر شما سود و کارمزد بیشتری دریافت می‌کند.
همچنین برای گرفتن سود بیشتر باید نسبت به هزینه‌های خود بروکر، پیپ‌های بیشتری هم به دست آورید. حتما سیستم‌هایی که ۲ یا ۳ پیپ در هر معامله تولید می‌کنند را از قبل آزمایش کرده و در مورد آن فکر کنید.
در مورد شرایط اسپرد/ کمیسیون با بروکر خودتان حرف بزنید تا وقتی محاسبه سود و زیان خودتان را انجام می‌دهید، از آن غافل نشده و آن را هم محاسبه کنید.

۵ عاملی که در اسکالپینگ‌ یا معاملات روزانه باید در نظر گرفت -
۵ عاملی که در اسکالپینگ‌ یا معاملات روزانه باید در نظر گرفت 1

۳- محرکان بازار

در بازار فارکس، آن چیزی که برای معامله‌گران نوسان و موقعیت اهمیت دارد، ممکن است برای معامله‌گران کوتاه مدت مهم نباشد. وقتی بازار در یک روند کوتاه مدت و نوسانی قرار دارد، شما باید استراتژی بلند مدت خود را کنار بگذارید.
شما باید بفهمید که در بازه زمانی که برای معامله انتخاب کرده اید، تریدرهای‌ اصلی چه انتخابی دارند.

۴- تجارت روز/ استراتژی‌های اسکالپینگ

فرض می‌کنیم که شما در یک روند کوتاه، عواملی که باعث حرکت ارزها می‌شود را توانستید بشناسید. حالا وظیفه دارید که بفهمید در این بازه چه نوع استراتژی برای کار شما مناسب است. آیا ترجیح می‌دهید به دلیل احساست و بار روانی متحمل شکست شوید؟
در مورد معاملات درون روزی شتاب و معکوس‌ها چطور؟ کدام نشانگرها می‌توانند برای شما دقیق‌ترین سیگنال‌ها را ارائه دهند؟ شما باید معاملات کوتاه مدت را تمرین کنید و بعد سیستمی بسازید که با شخصیت تجاری شما متناسب باشد.

۵- روانشناسی تجارت

وقتی در یک بازه زمانی کوتاه، تعداد بالایی از معاملات را انجام می‌دهید، از لحاظ روانشناسی مثل آن است که درب یک قوطی از کرم‌ها را باز می‌کنید. پس معامله‌گران کوتاه مدت نسبت به معامله‌گران بلند مدت استرس و تنش‌های بیشتری تحمل می‌کنند.

شخصا خودم عقده دارم که بالا بردن حجم کارها در هر زمینه‌ای، کیفیت آنها را پایین می‌آورد، حتی اگر این موضوع در ارتباط با فارکس باشد.

وقتی که فشار مربوط به قیمت‌گذاری سریع اطلاعات، ثبت سفارشات و معامله موقعیت‌های بزرگ بیشتر می‌شود، شما مرتکب اشتباهات بیشتری هم می‌شوید. پس داشتن نظم معاملاتی، استراتژی و مدیریت ریسک شما قوی‌تر و مهمتر از پولی است که در معاملات روزانه خود به دست می‌آورید.

۵ عاملی که در اسکالپینگ‌ یا معاملات روزانه باید در نظر گرفت -
۵ عاملی که در اسکالپینگ‌ یا معاملات روزانه باید در نظر گرفت 2


اکثر معامله‌گران فارکس شکست می‌خورند. دلیل شکست آنها نبود پول یا دانش مربوط به حوزه فارکس نیست، بلکه به دلیل آن است که انتظار دارند بدون هیچ آمادگی زیادی، پول آسان به دست آورند.
وقتی در مورد نحوه عملکرد اهرم هیچ دانشی ندارند و می‌خواهند فورا درآمد کسب کنند، یک ترکیب خطرناکی ایجاد می‌شود که اغلب اوقات باعث هجوم حساب‌ها خواهد شد.
به یاد داشته باشید که ترید یک تجارت است و سودآوری مداوم نیاز به زمان، تلاش و صبر دارد. وقتی این موارد را قبول کردید، پس برای ماندن در معاملات یک روز دیگر شانس بیشتری هم خواهید داشت.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.