آموزش سایت CryptoCompare – بررسی سایت کریپتوکامپر

سایت CryptoCompare

سایت CryptoCompare مکان مناسبی برای آموزش ارز های دیجیتال و نیز درک مفاهیم بلاک چین است. همان طور که از نام این سایت پیداست ، در سایت کریپتوکامپر می توان انواع ارز های دیجیتال ، صرافی های معتبر ارز های دیجیتال و کیف پول ها را با هم مقایسه کرد.

این سایت اطلاعات وسیعی از داده های کریپتو را در اختیار کاربران قرار می دهد. سایت CryptoCompare در سال 2014 تاسیس شده است و با جمع آوری اطلاعات و قیمت ارز های دیجیتال از صرافی های معتبر از سراسر جهان اطلاعات دقیقی را در اختیار کاربران قرار می دهد. این شرکت همواره در تلاش است تا فناوری و API خود را قوی نگه دارد. برای ورود به سایت کریپتوکامپر روی لینک زیر کلیک کنید.

در ادامه به بررسی و آموزش قسمت های مهم این سایت می پردازیم.

آموزش سایت CryptoCompare

شکل ظاهری این سایت تا حدودی مانند سایت کوین مارکت کپ می باشد.

بیشتر بخوانید : آموزش سایت کوین مارکت کپ

سایت CryptoCompare
سایت CryptoCompare

در صفحه اصلی لیستی از ارز های دیجیتال به ترتیب رتبه بندی آنها ، ارزش بازار ، حجم معاملات ، نمودار ارز در 7 روز گذشته و … را مشاهده می کنید. اگر صفحه را پایین بکشید لیستی از بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی را نیز مشاهده می کنید که می توانید اطلاعات کلی آنها را مشاهده کرده و با نگاهی آنها را باهم مقایسه کنید.

مقایسه صرافی های ارز های دیجیتال
مقایسه صرافی های ارز های دیجیتال

در ادامه منوهای مهم سایت CryptoCompare را مقایسه خواهیم کرد.

منوی Coin List

اگر روی منوی Coin List کلیک کنید لیست ارز های دیجیتال که در صرافی های معتبر لیست شده و در سایت کریپتوکامپر نیز درج شده اند ، همراه با اطلاعات کلی این ارزها مشاهده خواهید کرد.

منوی Coin List
منوی Coin List

منوی Top Lists

اگر روی این منو کلیک کنید یک پنجره کوچک مانند شکل زیر برایتان باز می شود. منوی Top Lists یکی از منو های مهم سایت CryptoCompare می باشد. در ادامه زیر منوهای مهم این قسمت را نیز بررسی کرده و موارد مهم آن را بیان می کنیم.

منوی Top Lists
منوی Top Lists

زیر منوی Token Sales (ICOs, STO, etc.)

اگر روی این گزینه کلیک کنید ، اطلاعات مربوط به عرضه اولیه های سکه را مشاهده خواهید کرد. این قسمت خود سه منو دارد.

زیر منوی Token Sales (ICOs, STO, etc.)
آموزش سایت CryptoCompare - بررسی سایت کریپتوکامپر 1

Ongoing : در این قسمت عرضه اولیه ارز دیجیتال که در حال حاضر وجود دارد ، همراه با اطلاعاتی که برای خرید عرضه اولیه ارز دیجیتال نیاز است را مشاهده می کنید.

Upcoming : در این قسمت نیز عرضه اولیه های سکه که در آینده عرضه خواهند شد را شاهد هستید.

Completed : در این قسمت نیز عرضه اولیه هایی که تخصیص داده شده و به اتمام رسیده اند ، قابل مشاهده است.

سایت های زیادی در زمینه ارائه لیست عرضه اولیه های ارز دیجیتال فعالیت می کنند ، ولی سایت CryptoComoare اغلب عرضه اولیه های معتبر و با احتمال کلاهبرداری بسیار کم را در سایت خود قرار می دهد. علاوه بر آن عرضه اولیه هایی که سکه رایگان در اختیار عموم قرار می دهند نیز اغلب در این سایت قرار داده شده و قابل مشاهده هستند.

زیرمنوی Mining

زیرمنوی Mining
آموزش سایت CryptoCompare - بررسی سایت کریپتوکامپر 2

در این قسمت شرکت های استخراج ارز های دیجیتال همراه با معرفی کامل شرکت ، تجهیزات ، کشوری که شرکت در آن قرار دارد و … معرفی می شوند.

شرکت های استخراج ارز های دیجیتال
شرکت های استخراج ارز های دیجیتال

اگر روی هر کدام از این شرکت های ماینینگ کلیک کنید ، صفحه ای برایتان باز خواهد شد که اطلاعات بیشتر و دقیق تری در آن صفحه مشاهده خواهید کرد. با این اطلاعات می توانید شرکت های استخراج ارز های دیجیتال را با هم مقایسه کنید. اگر روی زیرمنوی Equipment کلیک کنید تجهیزات استخراج انواع ارز های دیجیتال را در کنار هم همراه با ویژگی های آنها مشاهده می کنید. و می توانید برای خرید ابزار استخراج از این اطلاعات استفاده کنید. اطلاعاتی از قبیل قیمت تجهیزات ، میزان Hash Rate و …

مقایسه تجهیزات ماینینگ
مقایسه تجهیزات ماینینگ

در زیرمنوی Cloud Contracts قرارداد های استخراج ابری ارز های دیجیتال را مشاهده می کنید. برای مقایسه بهتر کاربران قرارداد های منابع مختلف را برای کاربران قرار داده ایم تا راحتتر بتوانند این منابع را باهم مقایسه کرده و اگر قصد استخراج ابری دارند بتوانند شرکت مناسبی را انتخاب کنند.

در زیر منوی Mining Pools نیز می توانید استخر های استخراج بیت کوین ، اتریوم و لایت کوین را مشاهده کرده و مقایسه کنید.

مقایسه کیف پول های ارز های دیجیتال

برای مقایسه کیف پول های ارز های دیجیتال نیز می توانید از منوی Top Lists و زیر منوی Wallets تمامی کیف پول های پیشنهادی سایت Cryptocompare را مشاهده کنید.

کیف پول های ارز های دیجیتال
کیف پول های ارز های دیجیتال

همانطور که در شکل بالا می بینید اطلاعات مفیدی از کیف پول ها مانند تعداد ارز های دیجیتالی که پشتیبانی می کند ، راحتی استفاده ، امنیت ، امتیاز کاربران و … برای هر کیف پول قابل مشاهده بوده و می توان آنها را مقایسه کرد.

کیف پول های ارز های دیجیتال
آموزش سایت CryptoCompare - بررسی سایت کریپتوکامپر 3

در شکل بالا اگر روی Rewarding Rating کلیک کنید ، که به صورت پیش فرض بر روی آن قرار دارد ، لیست کیف پول ها را بر اساس امتیاز دهی کاربران مشاهده می کنید. حال اگر روی Security کلیک کنید ، کیف پول ها بر اساس امنیت ردیف شده و نمایش داده خواهند شد. این سایت 277 کیف پول را برایتان معرفی کرده و مقایسه می کند.

اگر روی Cards کلیک کنید ، تمامی دبیت کارت های بیت کوین را مشاهده می کنید.

دبیت کارت های بیت کوین
دبیت کارت های بیت کوین

با استفاده از این اطلاعات می توانید کارت ها را از لحاظ هزینه های بارگذاری ، کارمزد های ATM و سایر هزینه های کارت مقایسه کرده و بر اساس معیار های خود کارت مناسبی برای خود انتخاب کنید . با استفاده از این کارت های اعتباری بیت کوین به راحتی می توانید از بسیاری از فروشگاه ها با بیت کوین خرید کنید.

اگر روی هر کدام از منو ها نیز کلیک کنید ، کارت های بیت کوین را با توجه به معیار مشخص شده رتبه بندی می کند. به عنوان مثال برای بعضی کارت ها هزینه اولیه 0 بوده و کارمزد ماهیانه پرداخت می کنند. بعضی دیگر یک بار هزینه اولیه پرداخت کرده و دیگر کارمزد ماهیانه ندارند.

پورتفوی عمومی

پورتفوی عمومی
پورتفوی عمومی

در این قسمت نیز می توانید پورتفوی افرادی را مشاهده کنید که میزان زیادی دارایی در اختیار دارند. اگر روی هر کدام از یوزر ها کلیک کنید اطلاعات دقیق تری را مشاهده خواهید کرد. از قبیل میزان سود و زیان ، تعداد سکه های فروخته شده ، تعداد سکه های نگهداری شده ، هزینه خرید و …

پورتفوی سهامداران با بیشترین دارایی
پورتفوی سهامداران با بیشترین دارایی
تحلیل پورتفوی
تحلیل پورتفوی

همانطور که در شکل بالا می بینید ، یکی از ویژگی جالب پورتفوی این سایت نمایش نمودار برای پورتفوی می باشد که شاید در جای دیگری ندیده باشید. صرافی های ارز دیجیتال کم کم در تلاشند تا برای کاربرانشان پرتفویی شبیه پورتفوی سهام ایجاد کنند تا کاربران راحتتر بتوانند میزان سود و زیان خود را مشاهده کنند. البته امکان ایجاد سبد سکه ها در تمامی صرافی ها وجود ندارد. ولی می توان در سایت Cryptocompare سبد سکه هایتان را ایجاد کرده و راحتتر عملکرد خود را بررسی کنید.

منوی Mining Calculator

قسمت ماشین حساب ماینینگ نیز یکی از قسمت های جالب و مفید سایت CryptoCompare می باشد. اگر می خواهید دستگاهی برای استخراج ارز دیجیتال خریداری کرده و با استفاده از آن ارز استخراج کنید می توانید در قسمت ماشین حساب مانند شکل زیر ویژگی های آن را وارد کرده و میزان درآمد روزانه ، هفتگی و ماهیانه خود را محاسبه کنید.

ماشین حساب ماینینگ
ماشین حساب ماینینگ

به عنوان مثال شما قصد استخراج اتریوم را دارید. پس با توجه به شکل بالا ETH را انتخاب کنید. حال فرض کنید اگر قدرت Hashing پردازنده شما 300 ، و میزان مصرف برق پردازنده 140 وات ، هزینه برق به ازای هر کیلو وات در ساعت 0.12 سنت و هزینه استخر 1% باشد ، میزان درآمد روزانه 10.47 دلار ، میزان درآمد 73.28 دلار ، درآمد ماهیانه 314.08 دلار و میزان درآمد سالیانه 3821.29 دلار خواهد بود.

منوی News

اگر روی منوی News کلیک کنید جدید ترین و معتبر ترین اخبار در حوزه ارز های دیجیتال را مشاهده خواهید کرد. این سایت اخبار در حوزه ارز های دیجیتال و نیز اتفاقاتی که در جهان افتاده و بر قیمت ارز های دیجیتال تاثیر خواهند داشت را در این قسمت نمایش می دهد. در بازار های سرمایه گذاری یکی از روش های خرید و فروش های به موقع و کسب سود ، به روز بودن و دریافت اخبار دقیق و به موقع است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص مقاله زیر را مطالعه نمایید.

بیشتر بخوانید : بهترین سایت های خبری ارز دیجیتال

کارشناسان این سایت اخبار مهم در حوزه ارز های دیجیتال را از سراسر جهان جمع آوری کرده و در کمترین زمان ممکن در سایت Cryptocompare قرار می دهند.

مزایای سایت CryptoCompare

سایت CryptoCompare یکی دیگر از مهم ترین سایت های ارز دیجیتال است که هر تریدری بهتر است با آن آشنا باشد. سایت کریپتوکامپر بیشتر برای افرادی مناسب است که با استفاده از تحلیل های بنیادی و تکنیکال اقدام به معامله کرده و هیچ گاه بر اساس حدس و گمان و یا سیگنال دیگران معامله نمی کنند. در این سایت می توان ارز های دیجیتال را در کنار هم از لحاظ نمودار ، ارزش بازار ، میزان بازدهی و … مقایسه کرد. علاوه بر ارز ها می توان ، صرافی ها ، شرکت های ماینینگ ، کیف پول های ارز های دیجیتال ، تجهیزات اسخراج و … را مقایسه کرد.

کلام آخر

سایت کریپتوکامپر از زمان ایجاد (سال 2014) تا کنون پیشرفت های قابل توجهی داشته  هنوز هم یکی از محبوب ترین سایت در حوزه ارز های دیجیتال است که افراد خبره در این زمینه از آن استفاده می کنند. ولی طبق آمار هایی که خود سایت پخش کرده است ، استفاده از این سایت برای افرادی که جدیدا وارد بازار ارز های دیجیتال شده اند ، کاهش یافته است.

این امر نشان دهنده این است که افراد تازه وارد به بازار های مالی از جمله ارز های دیجیتال دانش کافی نداشته و فقط دنبال کسب سود های مجومی از این بازار هستند. در صورتی که ورود و ماندگاری در هر بازار سرمایه ای نیازمند دانش و کسب تجربه است.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.