بررسی ترینوست Treenvest – ترینوست بسته شد! | کلاهبرداری ترینوست

ترینوست Treenvest

ترینوست Treenvest یکی از سایت های پانزی هرمی می باشد که تحت عنوان شرکت سرمایه گذاری و معاملات در بازار های مالی فعالیت دارد. این شرکت با پرداخت سود های بالا و نیز تبلیغات زیاد در این حوزه سرمایه گذاران زیادی مخصوصا از ایران به سوی خود جذب کرده است. اکنون مشتریان دیگر قادر به برداشت اصل پول خود نیستند و تنها می توانند واریز سود هایشان را ببینند. ناگفته نماند سود ها نیز قابل برداشت نیستند.

پس می توان گفت ترینوست بسته شد!

نام شرکتترینوست Treenvest
وبسایتtreenvest.com
نوع فعالیتپانزی هرمی
اعتبار❌ کلاهبرداری

ترینوست Treenvest چیست؟

ترینوست فعالیت خود را از سال 2019 آغاز کرده و فعالیتش به گونه ای بوده است که سایت های معتبری مانند trustpilot و یا scamadviser نیز ترینوست را اسکم اعلام کرده اند. این شرکت ابتدا تحت عنوان شرکت پراپ تریدینگ به فعالیت می پرداخته است. به این صورت که اقدام به استخدام تریدر های فارکس کرده و سرمایه لازم برای معامله گری را در اختیار آنها قرار می داد. تریدر ها با سرمایه شرکت معامله کرده و سود ها با درصد مشخص میان آنها تقسیم می شد.

بیشتر بخوانید: پراپ چیست؟

حتی در آن دوران نیز تریدر ها از عدم پرداخت به موقع سود ها به حساب هایشان شکایت داشتند و به نوعی اعلام می کردند ترینوست در حال کلاهبرداری می باشد. اما اکنون این شرکت رویکرد خود را عوض کرده و ادعا می کند تیمی متشکل از تریدر های حرفه ای دارد. این تیم از ربات های معامله گر که بر اساس هوش مصنوعی ترید می کنند ، استفاده می کند.

بررسی ترینوست
بررسی ترینوست

این ربات های معامله گر خطا های انسانی در معاملات را کاهش داده و نزدیک صفر رسانده است. به طوری که فرد با سرمایه گذاری در ترینوست می تواند سود ثابت ماهانه داشته باشد و هیچگاه ضرر نمرکس ی کند.

تریکو برای نشان دادن حرفه ای و معتبر بودن فعالیتش اقدام به راه اندازی صرافی ارز دیجیتال با عنوان تریکو Treeco کرده است و ارز بومی آن را نیز 3co معرفی کرده و سود های مشتریان را به جای دلار با این توکن بومی پرداخت می کند.

اگر تریدر فارکس و یا هر بازار مالی دیگری باشید ، حتما می دانید چنین چیزی عملا غیرممکن است و در بازار های مالی همیشه سود و ضرر در کنار هم بوده اند. یکی از نشانه های بارز کلاهبرداری بودن یک شرکت وعده سود های تضمین شده می باشد.

از طرف دیگر برای ثبت نام و سرمایه گذاری در این شرکت حتما باید کد رفرال داشته باشید. بعد از سرمایه گذاری درصدی از سود شما به حساب بالادستی تان واریز خواهد شد و این بعنی همان هرمی بودن و کلاهبرداری.

سود های ماهانه این شرکت 10 درصد می باشد که بسیار نامتعارف و بالاست. یعنی اگر سود هایتان را برداشت نکرده و سود مرکب را نیز در محاسبات خود لحاظ کنید در کمتر از 10 ماه سرمایه شما دو برابر خواهد شد.

از طرفی چون شرکت هرمی است (تمامی هرمی ها فعالیت خود را به عنوان نتورک مارکتینگ معرفی می کنند!!!) فرد می تواند با معرفی افراد دیگر و زیرمجموعه گیری سود چند برابری کسب کند. به عبارتی اگر فرد زرنگ بوده و بتواند پرزنت عالی داشته و افراد بیشتری را مجاب به سرمایه گذاری در این شرکت کند ، در عرض چند ماه سود هنگفتی کسب خواهد کرد.

آیا ترینوست پانزی کلاهبرداری است؟

بله ، شرکت هایی که سود های تضمین شده و بالا دارند اغلب در پشت پرده هیچ سرمایه گذاری و فعالیتی انجام نمی دهند. آنها سود اعضای را با سرمایه های تازه جذب شده و پول زیردستان واریز می کنند.

این عمل تا جایی ادامه پیدا می کند که شرکت دیگر نتواند افراد جدیدی را جذب مجموعه خود کند و نتواند سود اضافه تری به دست آورد. در حال حاضر ترینوست به این مرحله رسیده است.

بیشتر بخوانید : شرکت های پانزی ایران

آیا ترینوست بسته شد؟

تقریبا می توان گفت بله.

با اینکه وبسایت ترینوست باز بوده و در صورت داشتن کد رفرال هنوز هم می توان در آن ثبت نام کرده و سرمایه گذاری کرد ، ولی برداشت اصل پول برای کاربران ممکن نمی باشد. از طرفی سرمایه گذاران در حساب کاربری خود شاهد واریز سود هایشان هستند ولی امکان برداشت برای آنها وجود ندارد.

و این یعنی عملا ترینوست بسته شده است. از طرفی اخیرا سود های واریزی Treenvest به صورت دلاری نبوده و با ارز محلی آن یعنی 3co انجام می شود. 3co ارز محلی ترینوست می باشد که در صرافی های ارز دیجیتال درج نشده و حتی قابل فروش نیز نمی باشد.

پس پرداخت سود با این چنین ارزی عملا سودی برای سرمایه گذاران ندارد. در ادامه بیشتر توکن 3co را بررسی خواهیم کرد.

قیمت توکن 3co

قیمت توکن 3co 0.1 دلار مقرر شده است. ولی حتی امکان فروش 3co در صرافی تریکو نیز وجود ندارد!

قیمت توکن 3co
قیمت توکن 3co

3co در صرافی های ارز دیجیتال درج نشده و قابل معامله نمی باشد. به این دلیل سود هایی که به حساب سرمایه گذاران به ارزش 0.1 دلار و گاها بیشتر واریز می شود هیچ ارزشی نداشته و فرد باید سرمایه خود را از دست رفته بداند. حتی مشخص نیست برای توکنی که قابل خرید و فروش نیست این افزایش قیمت بر چه اساس می تواند باشد.

چرا ترینوست کلاهبرداری است؟

در این قسمت دلایلی که نشان می دهد ترینوست کلاهبرداری است را بیان می کنیم.

1 اعلام سایت هایی چون trustpilot و scamadviser

اگر به سایت هایی مانند trustpilot و scamadviser مراجعه کنید خواهید دید این سایت ها رسما ترینوست را کلاهبرداری خطاب کرده اند. یکی از روش های تشخیص معتبر بودن یک سایت مطالعه کامنت های استفاده کنندکان از آن سایت می باشد.

اگر به قسمت نظرات این دو یا سایت و یا سایت های مشابه مراجعه کنید خواهید دید به جز ایرانیان همه صراحتا اعلام کرده اند ترینوست کلاهبرداری بوده و در آن سرمایه گذاری نکنید.

2 نحوه ثبت نام در ترینوست

ثبت نام در هر سایت سرمایه گذاری و یا صرافی باید بدون مشکل و به راحتی انجام می گیرد. یکی از مشکلات اصلی Treenvest عدم امکان ثبت نام در ترینوست بدون کد معرف است. یعنی اگر شما می خواهید در ترینوست ثبت نام کنید حتما باید کد معرف داشته باشید.

البته در شبکه های اجتماعی آموزش های زیادی از نحوه ثبت نام در ترینوست و یا آموزش پنل ترینوست را خواهید دید. با این وجود امکان ثبت نام مستقیم در این سایت وجود ندارد.

3 نامشخص بودن هویت موسسان Treenvest

اگر به وبسایت این شرکت مراجعه کنید هیچ نامی از موسسان ، هیئت مدیره و … پیدا نخواهید کرد. اگر به قسمت About us در وبسایت ترینوست مراجعه کنید ، به جای معرفی اعضای شرکت و سهام داران تنها به تعریف و تجلیل از کارهای شرکت پرداخته و مدام در تلاش است تا نحوه پرداخت سود و دلیل پرداخت سود های بالایش را برای کاربران توجیه کند.

4 نداشتن شماره تماس و پشتیبانی

حتی اگر به نامعتبرترین و پیش پا افتاده ترین سایت ها نیز مراجعه کنید یک شماره تماس در انتهای صفحه سایت و یا در قسمت تماس با ما خواهید دید. در این سایت هیچ شماره ای برای تماس و ارتباط با تیم پشتیبانی قرار داده نشده است.

contact us
contact us

5 هرمی بودن ترینوست

اگر به ذات این شرکت و نوع فعالیت آن دقت کنید خواهید دید که فعالیت این شرکت به صورت هرمی می باشد. حتی نوع ثبت نام ترینوست. فرد در ازای معرفی افراد بیشتر سود بسیار بیشتر و چند برابری دریافت می کند و این یعنی هرمی بودن.

بسیاری از افراد هرمی را با نتورک مارکتینگ اشتباه گرفته و شرکت هرمی خود را یک شرکت نتورک مارکتینگ معرفی می کنند. در صورتی که نوع فعالیت ترینوست هرمی است.

6 پانزی و پرداخت سود های تضمین شده

از اصلی ترین مشخصه های پانزی و کلاهبرداری بودن یک شرکت پرداخت سود های تضمین شده و بالا می باشد. اگر دقت کنید حتی سودآور ترین بانک های جهانی چنین سود هایی به مشترانشان پرداخت نمی کنند.

سود های تضمین شده ، بالا و نامتعارف پانزی و کلاهبردی می باشند. یعنی شرکت سود های مشتریان را از پول اعضا پرداخت می کند و زمانی که به حد اشباع برسد ، این پرداخت ها متوقف شده و به نوعی شرکت بسته می شود.

7 عدم ثبت شرکت

هر شرکت سرمایه گذاری باید در یک سازمان معتبر به ثبت رسیده و رگوله شود. متاسفانه ترینوست در هیچ سازمان قانونی به ثبت نرسیده و هیچ شماره ثبت و آدرس فیزیکی از این شرکت در سایت دیده نمی شود. عدم وجود شماره تلفن از شرکت و آدرس امکان پیگیری سرمایه مشتریان را در صورت کلاهبرداری بودن آن بسیار مشکل خواهد کرد.

اگر دقت کنید واریز ها و بدراست ها در این شرکت ها فقط به صورت ارز دیجیتال و با تتر می باشد و این امر امکان پیگیری برای دولت ها را در صورت بروز مشکل بسیار غیر ممکن و حتی صفر می کند.

واریز و برداشت به صورت ارز دیجیتال یکی از روش های پرداخت بسیاری از شرکت های معتبر است ولی صرفا استفاده از تنها این روش یکی از روش های نوین کلاهبرداری می باشد.

3co چیست؟

3co تریکو و یا همان Treeco ارز بومی ترینوست می باشد که توسط این مجموعه معرفی شده است. این گروه برای اینکه نشان دهد یک گروه فعال در زمینه ارز های دیجیتال می باشد ، اقدام به ایجاد صرافی ارز دیجیتال با عنوان تریکو کرده و ارز بومی خود را نیز با عنوان 3co ایجاد کرده است.

اگر به وبسایت تریکو مراجعه کنید یک صفحه خالی که هیچ شباهتی به صرافی ارز دیجیتال ندارد را مشاهده خواهید کرد. حتی امان خرید و فروش 3co در داخل پلتفرم آن نیز وجود ندارد.

تریکو فقط شامل یک صفحه بوده و در همان صفحه فقط یک رودمپ مبهم از آن دیده می شود.

ترینوست چگونه کار می کند؟ (بر اساس مطالب بیان شده در سایتشان)

ترینوست ادعا می کند یک پلتفرم سرمایه گذاری جامع می باشد که هدفش تامین نیاز های تریدر های ارز دیجیتال و فارکس است. Treenvest در واقع راه حلی برای فرصت های سرمایه گذاری ، عملکرد ربات های معاملاتی و یک تبادل امن می باشد. او با تمرکز بر بازار پرسود ارز های دیجیتال و فارکس به سرمایه گذاران این امکان را می دهد تا با سود های تضمین شده در این بازار ها سرمایه گذاری کنند و این عامل اصلی جذب سرمایه گذاران به این مجموعه می باشد.

اساس کار ترینوست ربات های معامله گر پیچیده در مجموعه آنها می باشد. این ربات ها با استفاده از الگوریتم های پشرفته و هوش مصنوعی از داده ها و روند بازار استفاده و معاملات را به صورت خودکار از سوی کاربران انجام می دهد. این ربات ها خطای انسانی و احساسات را از فرایند معاملات حذف کرده و بازدهی معاملات را حداکثر و ریسک آن را حداقل کرده است.

با استفاده از ترینوست تریدر ها می توانند از پتانسیل سود آوری ارز های دیجیتال و فارکس استفاده کرده و استراتژی معاملاتی خود را با فناوری پیشرفته بهبود بخشند. Treenvest هم برای تریدر های بلند مدت و هم کوتاه مدت بسیار مفید می باشد!

نتیجه گیری

با وجود آگاهی های داده شده و هشدار های فراوان ، همچنان شرکت های پانزی در سراسر جهان جولان می دهند و متاسفانه اکثر قربانیان و مالباختگان این سایت ها ایرانیان هستند. ترینوست نیز یکی دیگر از سایت های پانزی هرمی می باشد که کلاهبرداری بوده و سرمایه بسیاری از افراد را به باد داده است. افرد بعد از سرمایه گذاری در این سایت ها از مراجع قضایی درخواست پیگری و بازگشت سرمایه خود دارند.

ولی هنگام واریز سرمایه خود اصلا به این نکته توجه نکرده اند که سرمایه هایشان را در اختیار شرکتی شرکتی قرار می دهند که هیچ نام و نشانی از تیم آن نبوده و حتی آدرس فیزیکی شرکت نیز مشخص نیست. واریز ها به صورت تتر بوده و به یک شماره کیف پول ارسال می شود که عملا پیگیری آنها ممکن نیست.

پس توصیه می کنیم قبل از سرمایه گذاری در این شرکت های به اصطلاح سرمایه گذاری تحقیقات لازم را انجام داده و ابتدا از اعتبار شرکت مطمئن شوید. باید به نحوه وایر ها و برداشت توجه کرده و هیچگاه در شرکت هایی که سود های تضمین شده به بهانه ترید ارز ها ، استخراج ارز دیجیتال ، استیکینگ و … ارائه می کنند سرمایه گذاری نکنید.

ترینوست چی شد؟

بسته شده است و امکان برداشت سرمایه عملا وجود ندارد.

قیمت 3co چند است؟

0,1 دلار

آیا ترینوست کلاهبرداری است؟

بله ، ترینوست یک شرکت هرمی ، پانزی کلاهبرداری است و سود های مشتریان را از پول اعضا پرداخت می کند.

2 دیدگاه برای “بررسی ترینوست Treenvest – ترینوست بسته شد! | کلاهبرداری ترینوست

 1. امیر گفته:

  پس میدونیید که ترینوست هیچ اجباری به معرف نداره و‌نیازی نیست کسی‌رو حتما بیاری آنقدر این روند رو به پانزی نچسبونید شماره یه کارت بلوبانک میگیرید به کسی معرفی کنی لینک بفرستید درجا براتون مبلغی رو واریز می‌کنند بابت معرف پس بگو همه پانزی هستند یکم سوادتون رو ببرید بالا خانم مدرس

  • تیم نویسندگان گفته:

   سلام و درود. شما الان میفرمایید که تری اینوست پانزی نیست؟ شرکتی که الان بیش از 6 ماهه که پول کاربر هاش رو نداده. هیچکدوم از برنامه هایی که میگفته میخواد انجام بده رو نداده و روندِ سود گیری سر دسته های این مجموعه بر اساس معرف ها بوده پانزی نیست؟
   اینکه شما پول بذارید توی یه سایت و بگه ما بهت تریکوین میدیم. ولی این کوین رو هیچ جا نمیتونی نقد کنی، دقیقا جز پانزی چی میتونه باشه؟ این مجموعه پول کاربر هارو گرفته و پس نمیده. از کدوم بخش این مجموعه دارید دفاع میکنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *