آموزش صفر تا صد پرایس اکشن به سبک ال بروکس

پرایس اکشن ال بروکس یکی از بهترین و معتبرترین سبک های پرایس اکشن می باشد. وبسایت ایتسکا، یک دوره کامل و جامع پرایس اکشن با الهام از سبک البروکس و به زبان فارسی برای شما عزیزان ایجاد کرده است. این دوره شامل 53 درس می باشد که در ادامه مقاله فهرست درس ها را برایتان آورده ایم. علاوه بر این سبک در دوره های جداگانه به آموزش انواع سبک های پرایس اکشن پرداخته ایم. هدف ما ارائه بهترین دوره پرایس اکشن برای دانشجویانمان می باشد. روی هر کدام از درس ها کلیک کنید به صفحه همان درس هدایت خواهید شد. در صفحه باز شده آموزش کامل آن درس و ویدئوی ال بروکس دوبله و هم موارد تکمیلی دیگر که به آموزش شما کمک خواهد کرد قرار داده شده است. بعد از طی این دوره می توانید سایر دوره های آموزش پرایس اکسن ما را نیز مشاهده کرده و در پرایس اکشن حرفه ای شوید. در هر درس تلاش کرده ایم علاوه بر بیان کامل درس ارائه شده توسط ال بروکس ، مفاهیمی که برای آموزش بهتر و ساده تر کردن مطالب نیاز است را بیان کنیم. پس با ما همراه باشید. هر درسی که تکمیل می شود به لیست اضافه خواهد شد.

آموزش صفر تا صد فارکس
ال بروکس
مدرس

مدرس : تیم ایتسکا

تیم ایتسکا، متشکل از تریدر های با تجربه است که هریک از این تریدر ها بیش از 5 سال سابقه در بازار های مالی دارند و دانش خود را به صورت رایگان در این دوره در اختیار شما عزیزان قرار میدهند.

تعداد جلسات

بیش از 50 جلسه

تعداد دانشجویان دوره

بیش از 1500 دانشجو

دوره رایگان پرایس اکشن به سبک ال بروکس فارسی

پرایش اکشن مقدماتی

روند رنج

روند رنج در پرایس اکشن و نحوه معامله در این روند

شکست خط روند

شکست خط روند (Breakouts) و گپ ها

برگشت روند

برگشت روند (Reversals) و مهم ترین الگو های برگشتی

الگوی برگشت روند ماژور

الگوی برگشت روند ماژور (Major Trend Revesals)

پرچم نهایی

الگوی پرچم نهایی در برگشت روند

الگوی کنج

الگوی کنج یا وج (wedges) در برگشت روند

الگوی سقف و کف دوقلو

الگوی سقف و کف دوقلو در برگشت روند

الگوی مثلث در برگشت روند

الگوی مثلث در برگشت روند

الگوی سر و شانه

الگوی سر و شانه در برگشت روند

الگوی سقف و کف گرد

الگوی سقف و کف گرد در برگشت روند

کلایمکس ها در برگشت روند

کلایمکس ها در برگشت روند

پرایس اکشن - پیشرفته

معادله تریدر

معادله تریدر و احتمال موفقیت در معامله

حد سود

حد سود

آموزش معامله

آموزش معامله

معامله در برگشت روند در سقف

نحوه معامله در برگشت روند ماژور در سقف

معامله در برگشت روند

نحوه معامله در برگشت روند ماژور در کف

معامله در شکست ماژور

نحوه معامله در شکست برگشت روند ماژور

معامله در روند صعودی قوی

نحوه معامله در روند صعودی قوی

معامله در روند نزولی قوی

نحوه معامله در روند نزولی قوی

معامله در کانال صعودی قوی

نحوه معامله در کانال صعودی قوی

معامله در کانال نزولی قوی

نحوه معامله در کانال نزولی قوی

معامله در کانال صعودی ضعیف

نحوه معامله در کانال صعودی ضعیف

معامله در کانال نزولی ضعیف

نحوه معامله در کانال نزولی ضعیف

معامله در کانال ها

نحوه معامله در کانال ها

معامله در رنج

نحوه معامله در روند رنج

معامله در ابتدای روز

نحوه معامله در ابتدای روز (صبح)

نحوه معامله در نیم روز

نحوه معامله در نیم روز

نحوه معامله در پایان روز

نحوه معامله در پایان روز

معاملات آپشن

آموزش معاملات آپشن

معاملات آپشن در چارت روزانه

معاملات آپشن در چارت روزانه

بهترین ستاپ های معاملاتی

بهترین ستاپ های معاملاتی

بررسی چارت های قیمتی

بررسی چارت های قیمتی بازار های اصلی

معنی پرایس اکشن

پرایس اکشن به زبان ساده معامله کردن بر اساس قیمت سهم می باشد. پرایس اکشن در واقع شاخه ای از تحلیل تکنیکال می باشد که در آن معامله بر اساس روند قیمت می باشد. در پرایس اکشن معامله گر بازار را مشاهده می کند و برای مدت کوتاهی روند قیمت را پیش بینی کرده و به معامله اقدام می کند. در پرایس اکشن از روند قیمت ها برای پیش بینی قیمت و کسب سود استفاده می کنند. افرادی که از پرایس اکشن استفاده می کنند ، باید قبل از شروع به کار و استفاده از آن‌ باید چند آموزش لازم را ببینند. یکی از این آموزش ها آموزش انواع کندل ها مخصوصا آموزش کندل های شمعی می باشد.

تریدر های موفق و حرفه ای همگی بر این اصل اتفاق نظر دارند با آموزش پرایس اکشن می توان به درآمد در بازار های مالی رسید. سبک البروکس به عنوان یک سبک مرجع و مقدماتی در آموزش پرایس اکشن محسوب می شود. اگر برای اولین بار قصد آموزش پرایس اکشن دارید بهتر است از سبک ال بروکس شروع کرده و بعد تا پرایس اکشن حرفه ای و آموزش سایر سبک ها ادامه دهید. گروه ایتسکا در حال آماده سازی تمامی سبک های پرایس اکشن برای شما عزیزان می باشد.

انواع پرایس اکشن (بهترین دوره های پرایس اکشن)

تکنیک های مختلفی برای پرایس اکشن وجود دارند. هدف ما آموزش درست ، عملی و همراه با مثال های واقعی این تکنیک ها می باشد. پرایس اکشن انواع مختلفی دارد. ما در این قسمت انواع معروف و کاربردی آنها را برایتان آورده ایم و دوره های آموزش هر کدام به زبان فارسی در حال آماده سازی می باشند.

  • پرایس اکشن به سبک RTM
  • پرایس اکشن ict
  • پرایس اکشن وودز
  • پرایس اکشن فوتون
  • پرایس اکشن فانتوم
  • پرایس اکشن لنس بگز

الگو های قیمتی پرایس اکشن

الگو های قیمتی پرایس اکشن بسیار مهم و کاربردی می باشد. اگر حواستان همیشه به این کندل ها و الگو های قیمتی باشد ، و بتوانید این کندل ها را در روند های قیمتی و نمودار ها پیدا کنید ، خواهید توانست سود خوبی از بازار های معاملاتی کسب کنید. در این قسمت 8 الگوی مهم پرایس اکشن را برایتان آورده ایم.

دقت کنید تنها با مشاهده و پیدا کردن این الگو ها در چارت قیمتی نمی توان تصمیم بر معامله گرفت. تمامی الگو ها باید ستاپ معاملاتی مناسب و شرایط درستی قرار گرفته باشند. هیچ سبکی از تمامی الگو های کندلی پرایس اکشن استفاده نمی کند. بلکه اگر دوره های ما را مطالعه کنید متوجه خواهید شد هر سبکی تنها از چند الگوی مهم جهت تشخیص روند و روند های برگشتی استفاده می کند.

الگوی مثلث Triangle

اگر خطی که دره های قیمتی یک سهم را به هم وصل می کند ، رسم کنیم و بعد خط دیگری که قله های قیمتی را به هم وصل می کند ، رسم کنیم و این دو خط در ادامه همدیگر را قطع کنند ، الگوی مثلث تشکیل شده است. الگوی مثلث خود در سه نوع است.

الگوی مثلث صعودی (بالا رونده) : الگوی مثلث بالا رونده زمانی تشکیل می شود که یک خط افقی در بالا و یک خط مورب صعودی در پایین تشکیل می شود و نشان از صعودی شدن سهم‌ بعد از قطع این دو خط دارد.

ال بروکس

الگوی مثلث نزولی (پایین رونده) : در الگوی مثلث پایین رونده نیز یک خط افقی در پایین و یک خط مورب نزولی در بالا قرار گرفته و نشان از نزولی بودن روند دارد. معمولا بعد از قطع کردن دو ضلع مثلث روند نزولی خواهد شد.

ال بروکس

الگوی مثلث متقارن : در الگوی مثلث متقارن دو خط کاملا متقارن از بالا و پایین به هم می رسند و بعد از قطع کردن این دو خط روند بازار و صعودی و یا نزولی شدن آن مشخص خواهد شد.

الگوی مستطیل Rectangle

این الگو معمولا بعد از یک روند نزولی و یا صعودی شکل می گیرد. الگوی مستطیل بیانگر روند رنج Trading Range می باشد. در این روند سهم در حال تثبیت قیمت می باشد. به این صورت که برای مدت زمانی قیمت در یک سطوح حمایتی و مقاومتی بالا و پایین شده و در اصطلاح رنج می زند. بعد از الگوی مستطیل روند سهم مشخص خواهد شد. از طرفی بعد از مشخص شدن روند این نقطه بعدا یکی از نقاط حمایت و یا مقاومت قوی برای سهم خواهد شد.

ال بروکس

الگوی پرچم Flag

الگوی پرچم معمولا در دل یک روند نزولی و یا صعودی تشکیل می شود. به این صورت که در یک روند صعودی شاهد اصلاح قیمتی هستیم. ولی کندل ها به گونه ای تشکیل می شوند که اگر یک سایه بر روی آن بکشیم شکلی پرچم مانند به خود می گیرد.

ال بروکس

در این صورت این روند اصلاحی موقتی بوده و سهم حالت صعودی خود را حفظ خواهد کرد. الگوی پرچم در نمودار نزولی نیز می تواند وجود داشته باشد. به این صورت که در یک روند نزولی شاهد افزایش قیمت و کندل های غالب سبزرنگ و کمی کندل قرمز به حالت بالا رونده هستیم. در این صورت در دل یک روند نزولی شاهد بک پرچم هستیم و روند بازار تغییری نکرده و نزولی خواهد ماند.

الگوی کنج Wedge

بسیاری از تحلیل گران الگوی کنج و مثلث را یکی می دانند. در واقع الگوی کنج می تواند به نوعی الگوی مثلث نیز باشد. این الگو از دو خط تشکیل شده است که این دو خوط در حال نزدیک شدن به یکدیگر هستند. این الگو با توجه به ستاپ معاملاتی یکی از انواع الگوی های برگشتی می باشد. در شکل زیر یک نمونه از الگوی wedge را می بینید.

ال بروکس

این الگو در دو نوع الگوی کنج صعودی و الگوی کنج نزولی می باشد.

الگوی کانال Channel

الگوی کانال نیز بسیار پر کابرد بوده و تریدر های زیادی از آن استفاده می کنند. به این صورت که ابتدا روند حرکتی سهم را تشخیص داده و یک کانال برای آن با استفاده از نقاط پیوت رسم کنید. یکی از معروف ترین و پر کاربرد ترین کانال ها چنگال اندروز می باشد که به صورت اتوماتیک می توانید آن را در انواع پلتفرم ها و …. رسم کنید.

ال بروکس

الگوی سقف دوقلو و کف دوقلو Double Top و Double Bottom

الگوی سقف دوقلو Double Top در واقع الگوی دو قله می باشد. به این صورت که قیمت یک سهم تا یک قیمت مشخص بالا رفته ، پولبک زده و یک روند اصلاحی داشته و دوباره برگشته به همان نقطه رسیده و بالاتر نرفته و دوباره برگشته پایین. به گونه ای که انگار دو قله در نمودار تشکیل شده است.

این دو قله یعنی قیمت نمی تواند از قیمت قبلی بالاتر برود و نمودار نزولی خواهد شد. عکس این مطلب نیز صحیح است. الگوی کف دو قلو Double Bottom الگوی دو دره ، یعنی قیمت تا نقطه مشخصی پایین رفته ، برگشته و دوباره تا همان نقطه پایین رفته و پولبک زده است. یعنی قیمت از آن تقطه پایین تر نخواهد رفت و احتمالا بازار صعودی خواهد شد.

ال بروکس

الگوی سر و شانه Head and Shoulders

الگوی سر و شانه یکی دیگر از الگو های برگشتی پرایس اکشن می باشد. این الگو شبیه الگوی سقف دوقلو می باشد ، با این تفاوت که دارای سه قله بوده و قله وسط کمی بالاتر از دو قله کناری قرار گرفته است. قله وسط همان سر و قله کناری همان شانه هایمان هستند!

این الگو دارای عکس نیز می باشد. یعنی الگوی سر و شانه معکوس که در انتهای یک روند نزولی ایجاد شده و شامل سه دره می باشد که دره وسطی کمی عمیق تر از دره های کناری می باشد.

ال بروکس

الگوی فنجان و دسته Cup and Handle

این الگو معمولا در دل یک روند صعودی شکل می گیرد. به این صورت که در یک روند صعودی قیمت سهم شروع به اصلاح کرده و این اصلاح در دل نمودار شکل U مانند به خود می گیرد. و بعد دوباره کمی اصلاح کرده و این اصلاح کوچک همان دسته فنجان خواهد شد.

بعد روند به احتمال زیاد صعودی خواهد شد. عکس مطلب نیز صحیح بوده و زمانی پیش می آید که در دل یک روند نزولی حرکت صعودی برعکس U تشکیل شده و بعد دوباره روند نزولی خواهد شد.

ال بروکس

الگو های کندلی پرایس اکشن

الگو های کندلی نیز برای تریدر های حرفه ای از اهیمت بسیار زیادی برخوردار است. ما در درس جداگانه ای الگو های کندلی پرایس اکشن را بررسی کرده و مهم ترین آنها را با مثال برایتان آموزش داده ایم. علاوه بر مهم ترین الگو ها جدول کندل استیک را نیز در مقاله زیر برایتان آورده ایم. برای آموزش کندل خوانی و نیز یادگیری الگو های کندلی پرایس اکشن روی لینک زیر کلیک کنید.

مهم ترین الگو های کندلی پرایس اکشن

ال بروکس کیست؟

ال بروکس Al Brooks ، پزشک ، تریدر حرفه ای ، نویسنده ، مدرس و ارائه دهند اتاق بازرگانی است. ال بروکش ابتدا یک چشم پزشک حرفه ای بود. او حدود سی سال در بازار های معاملاتی به عنوان یک تریدر موفق عمل کرده است. ال بروکس مدرک پزشکی خود را از دانشگاه شیکاگو دریافت کرده است و ده مقاله علمی در مورد جراحی و بیماری های چشمی نوشته است. او سال ها در دانشکده بالینی UCLA در دانشگاه اموری لس آنجلس تدریس کرده است.

ال بروکس

استراتژی پرایس اکشن ال بروکس در کل جهان مشهور بوده و می توان گفت تریدر های تمامی کشور های جهان با این سبک آشنا بوده و تریدر های حرفه ای دوره ای آن را مشاهده کرده و آموزش دیده اند. ال بروکس به صورت منظم در کنفرانس های MoneyShow و TradersExpo سخنرانی می کند. و تابحال به بیش از ده هزار نفر نحوه معامله را آموزش داده است. او کتاب های زیادی در زمینه معامله در فارکس و سایر بازار های مالی نوشته است و این کتاب ها به بسیاری از زبان های دنیا ترجمه شده اند.

مجله فیوچرز Futures به من لقب تردیر معامله گران را داده بود و من سال ها یکی از اعضای تیم تحلیل تکنیکال آنها بودم. در وبسایت ال بروکس می توانید نظرات معامله گران ، کتاب های او ، اتاق ترید و بسیاری موارد آموزشی را مشاهده کنید.

اصلی ترین ویژگی ال بروکس این است که او در هر حرفه ای که مشغول می شود آن را با بهترین کیفیت و نهایت تلاش و پشتکار ادامه داده و در آن حرفه بهترین می شود. با این که این دوره یکی از استراتژی های پرایس اکشن محسوب می شود ، ولی بیشتر افراد این دوره را تنها با عنوان استراتژی ال بروکس می شناسند.

دوره پرایس اکشن ال بروکس چیست؟

به جرات می توان گفت دوره پرایس اکشن ال بروکس به اندازه یکی از دوره های تجارت دانشگاه هاروارد می باشد. اغلب افرادی که در بازار های مالی از جمله فارکس معامله می کنند ، افراد حرفه ای هستند که دارای مدرک MBA از دانشگاه های برتر جهانی و یا معتبر از کشورهای خودشان هستند.

در فارکس همیشه بین معامله گران جدال بوده و پول از یکی به دیگری منتقل شده و یکی سود و دیگر ضرر می کند و این چرخه در کل جهان ادامه دارد. قدرت این استراتژی زمانی روشن می شود که تریدر هایی که از سبک ال بروکس استفاده می کنند ، موفقیت بیشتری کسب می کنند و خودشان ادعا دارند بر سطح معاملاتی آنها افزوده شده است. یعنی برتری این سبک بر دوره های مختلف دانشگاه های معتبر!

ال بروکس

در این دوره فرصتی پیش آمده تا ال بروکس سبک خود را به تریدر های مختلف جهان بیاموزد. تکنیک هایی که در این دوره بیان شده اند ، همان تکنیک هایی هستند که معامله گران برتر و مدیران صندوق های سهام و … از آن استفاده کرده و سود های زیادی نصیب خود و مشتریانشان می کنند.

هدف سبک ال بروکس

اصلی ترین هدف ال بروکس بنا بر بیانات خود او و آنجه از آموزش هایش می توان یافت این است که او می خواهد نحوه معامله کردن را به تریدر ها بیاموزد.

او همواره بیان می کند تمام تلاش من این است که می خواهم به معامله گران آموزش دهم چگونه از معامله و ترید درآمد داشته باشند و واقعا سود کنند. در کل از ویژگی های شخصیتی ال ابروکس این است که هر کاری را به بهترین شکل انجام می دهد. حتی زمانی که چشم پزشک بود به بیمارانش به چشم یکی از اعضای خانواده خود می نگریست.

ال بروکس

در بازارهای مالی بیشتر موسسات ، کارگزاری ها ، صندوق ها ، شرکت ها ، بانک ها و … در حال سود بردن هستند. ولی ما نیز می توانی با آموزش نحوه معامله کردن در این سود شریک باشیم.

بازار های معاملاتی یکی از راه های کسب درآمد بوده و جدا می توان از این بازار ها پول خوبی به دست آورده و زندگی بهتری داشت. اگر یه تریدر زمان کافی برای آموزش داشته و با جدیت و دانش کافی در فارکس و یا بورس معامله کند ، قطعا می تواند در این راه درآمد خوبی داشته باشد.

دیدگاه ال بروکس به مارکت ها (بازار های معاملاتی)

ال بروکس با دید عمیق تری به قیمت ها در فارکس نگاه می کند. هر زمان و هر اتفاقی که در طول روز اتفاق می افتد ، اهمیت بسیار زیادی داشته و در قیمت ها تاثیر دارد. در نمودار های قیمتی اطلاعات بسیار زیادی وجود دارد که تنها تعداد معدودی از شرکت های فعال در این زمینه از آن مطلع بوده و می توانند با بررسی آنها سود خوبی کسب کنند. این موارد برای بسیاری از معامله گران عادی کاملا پنهان است.

به این دلیل اکثر معامله گران کم تجربه و تازه کار در این بازار ها ضرر کرده و قسمتی و یا کل سرمایه خود را تقدیم حرفه ای ها می کنند. قرار نیست معامله گران با تمام جزئیات این بازار آشنا باشند. ولی حتی اگر المان های بیشتری از بازار را ببینند ، بازار برایشان بسیار پیچیده تر و جذاب تر خواهد بود. و می توانند معاملات صحیح تری داشته باشند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن همراه